רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת אבחון וטיפול שפותחה במצרים, מתחום הרפואה האלטרנטיבית. משמעות המילה "רפלקסולוגיה" היא טיפול באמצעות שיקוף (Reflection), לפיכך תמצית התורה היא שבאמצעות מגע ולחיצות באזורים ספציפיים בכפות הרגליים והידיים ניתן לטפל בבעיות/מחלות שונות אצל המטופל. כפות הרגליים והידיים מחולקות לפי מפה מסודרת של אזורי השפעה על כל חלקי הגוף. לרוב ייעשה הטיפול דרך כפות הרגליים.
אופי הטיפול ברפלקסולוגיה אינו רק יעיל, אלא גם מרגיע ביותר מה שמעצים את חוויית הטיפול.
רפלקסולוגיה אפקטיבית ורלוונטית לכל הגילאים ומשמשת לאיבחון וטיפול בבעיות קיימות וגם כטיפול מונע לבעיות עתידיות.

הטיפול הרפלקסולוגי יתחיל בתשאול המטופל על מצבו ועל ההיסטוריה הרפואית שלו וימשיך להתבוננות בכפות הרגליים על מנת שהמטפל יזהה אלמנטים כגון: חסימה בצבע, מבנה גרמי, טונוס שרירים, טמפרטורה, נפיחויות ועוד.
במהלך הטיפול המטופל שוכב כשכרית מתחת לברכיו על מנת להפחית עומסים והמטפל יושב למרגלותיו.
לעיתים ישלבו עבור המטופל רפלקסולוגיה עם טיפולים אחרים על מנת שיקבל תוכנית מקיפה וכוללת, כיאה לשילוב הגישות של תהודה ושימת המטופל במרכז. בנוסף, מטופלי תהודה מקבלים טיפים לגבי שימוש בשמנים וקרמים שונים, אשר משפרים את תוצאות הטיפול ומאפשרים תחזוקה יומיומית נכונה יותר.
מטופלים יכולים לקבל הנחיות והדרכה להמשך טיפול בבית, אף בשילוב בן/בת הזוג/הורה, לשיפור מצבם.
הרפלקסולוגים של מרכז תהודה מטפלים במגוון רחב של נושאים:

  • כאבי ראש ומיגרנות
  • הריון: בחילות, עייפות, צרבות, בצקות ועוד
  • אי-שקט, חרדה ודיכאון
  • מערכת העיכול
  • כאבי גב ופרקים
  • בעיות נשימה
    ועוד

 

הידעת?
בתהודה חדר הטיפולים הייעודי לרפלקסולוגיה מותאם עם תאורה רכה, מוסיקה מרגיעה ומגוון שמנים ארומטיים וקרמים, כך שהמטופל מקבל חוויה חושית מקיפה ומרגיעה!

רפלקסולוגיה - שאלות נפוצות ותשובות

מטרת הטיפול היא להניע את זרימת הדם ונוזלי הגוף ולא להכאיב, אבל לעיתים יש צורך בלחיצות חזקות יותר מבד"כ וזה עלול לכאוב. עלינו לזכור כי כפות רגלינו נושאות אותנו רוב היום ומתרכז בהן המון לחץ פיזי ודם. יחד עם זאת – בעת הלחיצות משתחררים גם אנדורפינים במוח המורידים את רמות הכאב והלחץ בגוף ויוצרים תחושת רגיעה משמעותית בסיום הטיפול.

ברפלקסולוגיה מקפידים על ניקוז והוצאת רעלים מהגוף אשר מתבטאת בהפעלת מערכת העיכול והשתן ולכן לאחר הטיפול ישנם מטופלים שצריכים להשתמש בשירותים כיוון שגופם מוכן להיפטר מאותם רעלים.

לשמנים ארומטיים ישנן איכויות טיפוליות והשילוב בינהם לרפלקסולוגיה משפר תוצאות הטיפולים, מנעים את המגע ואת הלך הרוח הכללי של המטופל. יש צורך רק בכמה טיפות מהשמן הארומטי (עם הריח) לתוך שמן בסיס (כגון שמן שקדים) שהוא ללא ריח.
לדוגמה: עיסוי עם שמן שקדים על איזור בית החזה שבתוכו כמה טיפות שמן אקליפטוס יסייע למטופל הסובל מבעיות נשימה ויחזק את המערכת החיסונית.