בלוג

בלוג

3 שעות אימון בשבוע בסך הכל עושות פלאים

במיוחד בעולם מודרני בו מירב העבודות נעשות בחדרים ממוזגים, בישיבה, מול מסכי מחשב, הצורך וחשיבות האימון הגופני עולה וגובר שכן הישיבה הממושכת, לרוב השפופה מביאה עמה תחלואים שונים: בטווח הקצר עומס על חוליות הצוואר ועד היחלשות המפרקים, הרצועות והשרירים ובטווח הרחוק גובר הסיכון להשמנת יתר, סוכרים בדם ואף מחלות לב.

קרא עוד »
בלוג

הכנה לכיתה א' באמצעות ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הינו תהליך טיפול שיקומי שיכול לתרום בשחזורן ו\או בפיתוחן של מיומנויות שונות של מוטוריקה, קוגניציה והשתלבות חברתית. המטרה המרכזית היא לאפשר תפקוד בצורה תקינה, וליצור תחושה של שייכות חברתית. טיפולי ריפוי בעיסוק אף יכולים לסייע לילדים להתמודד עם עלייתם לכיתה א'.

קרא עוד »
בלוג

הכול על כאבי פרקים

כאבי פרקים (arthralgia), מוגדרים ככאבים המורגשים באזורי המפרקים. המפרקים הם נקודות חיבור של לפחות שתי עצמות בגוף ובזכותם אנו יכולים לבצע תנועות שונות ומורכבות. חבלות ודלקות במפרקים עשויות לגרום לכאבים עזים.

קרא עוד »
בלוג

שמרו על הגב שלכם

כאבי גב הם מסוג הכאב הנפוץ ביותר שאנו נוטים לחוות, אשר יכול להשפיע באופן ישיר על הרגשתנו, תחושתנו והתנהלותנו ברמה הכללית. הסיבות להיווצרותם של כאבים בגב עשויות להיות מגוונות מאוד, כאשר אחת מהן היא הופעתם של כאבים בגב הנגרמים כתוצאה מישיבה\יציבה לא נכונה.

קרא עוד »
בלוג

אל תקראו להם מגושמים, על סרבול מוטורי אצל ילדים

סרבול מוטורי (Developmental Coordination Disorder ובקיצור – DCD), הוא לקות תנועתית הנגרמת מגיל ינקות ומקורה הוא במערכת העצבים. על פי רוב, הסרבול המוטורי יאובחן על ידי רופאים התפתחותיים, בד"כ לאחר שהורים לילדים מזהים אצלם לראשונה קשיים מוטוריים.

קרא עוד »
בלוג

צעד אחר צעד

החל מרגע הלידה המיוחל, הורים טריים זוכים לחוות אינספור רגעים מרגשים – ככל שהתינוק שלהם הולך ומתפתח. שלב אחר שלב, התינוקות גדלים ומתחילים לפתח יכולות דיבור, תנועה והתנהגות.

קרא עוד »
בלוג

פיזיותרפיה התפתחותית – למי היא נועדה ומה הם תפקידיה?

פיזיותרפיה התפתחותית היא תחום טיפול מאוד ספציפי שנועד לטפל בפגים, פעוטות וילדים אשר סובלים מליקוי מוטורי כלשהו. אלו יכולים להיות למשל, פגים עם איחור התפתחותי ביכולות תנועתיות וגם ילדים הסובלים מקשיי תנועה מינוריים.

קרא עוד »
בלוג

להתקדם תוך כדי תנועה

יכולת הזחילה אצל תינוקות היא אחת מאבני הדרך המרכזיים בתהליך התפתחותם. בדרך כלל, התקופה שבה הם מתחילים לזחול לראשונה, היא בטווח הגילאים שבין 7-10 חודשים. לראשונה בחייהם, התינוקות חשים את המרחב בו הם נמצאים והתנועה מאפשרת להם להפעיל את עצמם בהתאם לסביבה.

קרא עוד »
בלוג

יש אלטרנטיבה לכאב!

על טיפול בכאבי ברכיים בשיטות הדיקור הסיני והרפלקסולוגיה כאבים המורגשים באזור הברכיים, מן הנפוצים ביותר שבתלונות על כאב, גורמים לשיבוש שגרת יומם וחייהם של מיליוני

קרא עוד »
התפתחות הילד

אתכם מן הצעד הראשון

על טיפולי הפיזיותרפיה ההתפתחותית תחום הפיזיותרפיה ההתפתחותית, עוסק במתן הערכה וטיפול התפתחותי עבור ילדים ותינוקות. זה הוא אחד מתחומי ההתמחות הייחודיים של עולם הפיזיותרפיה הנרחב.

קרא עוד »