בלוג

בלוג

תטא הילינג – התדר המרפא

כאנשים נורמטיביים בעולם שכולו לחץ, עבודה, כסף ועוד המון נושאים שעלולים להכביד, אתם כנראה הרבה פעמים מרגישים עצורים. אתם לא יודעים לשים את היד על מה מדובר בדיוק, אך אתם מרגישים מועקה תמידית שנמשכת והולכת אתכם במשך כל יום, לכל היום.

קרא עוד »
בלוג

על כף הרגל שלכם מצוירת מפה – רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטה טיפולית ברפואה האלטרנטיבית אשר מתבצעת על ידי נגיעות ולחיצות ספציפיות באזורים מסוימים בכפות הרגליים והידיים. העיקרון המרכזי שמנחה את טיפול הרפלקסולוגיה הוא שכפות הרגליים והידיים שלנו הם בעצם ממופים לאזורים ונקודות.

קרא עוד »
בלוג

מה הקשר בין חלב, ילדים ו- ADHD?

כיום במדינת ישראל הפרעת קשב וריכוז (ADHD) הפכה לנושא שכולם מכירים. כמעט כל ילד עשירי במדינת ישראל מאובחן בהפרעה זו ולצערנו המון הורים מחליטים לפנות לפתרון הידוע ביותר – ריטלין (או בשמו המדעי מתילפנידאט).

קרא עוד »
בלוג

חיים בעידן המודרני? כנראה שגם אתם עייפים כרונית

אם אתם בין הגילאים 18 – 50, אתם כנראה נמצאים באחת מהאפשרויות הבאות: חייל, או סטודנט שמשלים הכנסה בעבודה נוספת, או קרייריסט, או אמא / אבא במשרה מלאה. היום שלכם מלא בפעילויות, משימות, ריצות, סידורים, חוסר שינה, או ממש מעט שינה והעומס הנפשי והפיזי מורגש, מאוד מורגש.

קרא עוד »
בלוג

פציעות ספורט

פעילות גופנית היא דבר חיוני וחשוב שכדאי לנו לא לוותר עליו, אך לפעמים פעילות גופנית אשר מבוצעת בצורה לא נכונה, יכולה לפגוע ולגרום לסבל ולכאב רב

קרא עוד »
בלוג

כל מה שלא ידעתם על דיקור ויותר

הרפואה הסינית נכנסה לחיינו בעוצמה בשנים האחרונות, וככל שעובר הזמן המודעות לרפואה זו הולכת וגדלה. הרפואה הסינית היא כל כך מיוחדת, זאת משום שהטיפול נעשה באמצעות הידיים של המטפל, ובאמצעות מחטים קטנטנות בגוף. אנו כמובן מדברים על שיאצו ועל דיקור.

קרא עוד »
בלוג

כאב גב

בין אם מדובר באישה בהיריון, אדם מבוגר או נער שהוא כדורסלן בתיכון הסיכוי שהם סובלים מכאבי גב, גדול. מדובר בכאבים נפוצים ויש לכך כמה סיבות.

קרא עוד »
בלוג

נשימה סרעפתית – היתרונות והחשיבות לביצוע לפני כל אימון

נשימה סרעפתית נקראת גם נשימת בטן, היא לא נשימה שמרחיבה את בית החזה, אלא נשימה שמרחיבה את חלל הבטן. היא הנשימה הבסיסית ביותר ועדיין אנשים לא מבצעים אותה כמו שצריך וכך מפספסים את היתרונות הרבים שלה.

קרא עוד »
בלוג

פלאנק, התרגיל האהוב והשכיח אצל מאמנים אך האם הוא מומלץ?

לא מעט מאמנים, כאשר מגיעים לחלק של חיזוק שרירי הבטן, נוטים לשלב ללקוחותיהם את תרגיל הפלאנק, כמעט כברירת מחדל. זהו תרגיל מאוד פשוט לכאורה לביצוע והאפשרות לטעות נמוכה, ניתן לבצע אותו ללא אביזרים מיוחדים ולכן הוא הבחירה המועדפת, אך האם כדאי להמשיך לשלב אותו בתוכנית האימונים?

קרא עוד »
בלוג

לחיצת כתפיים בעמידה – היזהרו!

נתחיל ונדגיש שתרגיל זה הינו תרגיל למתקדמים, אותם מתאמנים אשר כבר בעלי שרירי גו חזקים דיו כדי לבצע את התרגיל בצורה נאותה, עם מנח גוף מדויק וללא תנודות מיותרות שיכולות לנבוע מחולשה של השרירים המייצבים.

קרא עוד »
בלוג

ארבע דרכים נכונות לביצוע מתיחות

אם בכל זאת מתיחות הן חלק משגרת האימון אותו אתם מעבירים וודאו שאתם עושים זאת עם טכניקה נכונה. למעשה, ביצוע לא נכון של תרגילי מתיחה יביא ליותר נזק מאשר תועלת… לפניכם ארבע עצות לביצוע נכון של מתיחות

קרא עוד »