בלוג

בלוג

נשימה סרעפתית – היתרונות והחשיבות לביצוע לפני כל אימון

נשימה סרעפתית נקראת גם נשימת בטן, היא לא נשימה שמרחיבה את בית החזה, אלא נשימה שמרחיבה את חלל הבטן. היא הנשימה הבסיסית ביותר ועדיין אנשים לא מבצעים אותה כמו שצריך וכך מפספסים את היתרונות הרבים שלה.

קרא עוד »
בלוג

פלאנק, התרגיל האהוב והשכיח אצל מאמנים אך האם הוא מומלץ?

לא מעט מאמנים, כאשר מגיעים לחלק של חיזוק שרירי הבטן, נוטים לשלב ללקוחותיהם את תרגיל הפלאנק, כמעט כברירת מחדל. זהו תרגיל מאוד פשוט לכאורה לביצוע והאפשרות לטעות נמוכה, ניתן לבצע אותו ללא אביזרים מיוחדים ולכן הוא הבחירה המועדפת, אך האם כדאי להמשיך לשלב אותו בתוכנית האימונים?

קרא עוד »
בלוג

לחיצת כתפיים בעמידה – היזהרו!

נתחיל ונדגיש שתרגיל זה הינו תרגיל למתקדמים, אותם מתאמנים אשר כבר בעלי שרירי גו חזקים דיו כדי לבצע את התרגיל בצורה נאותה, עם מנח גוף מדויק וללא תנודות מיותרות שיכולות לנבוע מחולשה של השרירים המייצבים.

קרא עוד »
בלוג

ארבע דרכים נכונות לביצוע מתיחות

אם בכל זאת מתיחות הן חלק משגרת האימון אותו אתם מעבירים וודאו שאתם עושים זאת עם טכניקה נכונה. למעשה, ביצוע לא נכון של תרגילי מתיחה יביא ליותר נזק מאשר תועלת… לפניכם ארבע עצות לביצוע נכון של מתיחות

קרא עוד »
בלוג

3 שעות אימון בשבוע בסך הכל עושות פלאים

במיוחד בעולם מודרני בו מירב העבודות נעשות בחדרים ממוזגים, בישיבה, מול מסכי מחשב, הצורך וחשיבות האימון הגופני עולה וגובר שכן הישיבה הממושכת, לרוב השפופה מביאה עמה תחלואים שונים: בטווח הקצר עומס על חוליות הצוואר ועד היחלשות המפרקים, הרצועות והשרירים ובטווח הרחוק גובר הסיכון להשמנת יתר, סוכרים בדם ואף מחלות לב.

קרא עוד »
בלוג

הכנה לכיתה א' באמצעות ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הינו תהליך טיפול שיקומי שיכול לתרום בשחזורן ו\או בפיתוחן של מיומנויות שונות של מוטוריקה, קוגניציה והשתלבות חברתית. המטרה המרכזית היא לאפשר תפקוד בצורה תקינה, וליצור תחושה של שייכות חברתית. טיפולי ריפוי בעיסוק אף יכולים לסייע לילדים להתמודד עם עלייתם לכיתה א'.

קרא עוד »
בלוג

הכול על כאבי פרקים

כאבי פרקים (arthralgia), מוגדרים ככאבים המורגשים באזורי המפרקים. המפרקים הם נקודות חיבור של לפחות שתי עצמות בגוף ובזכותם אנו יכולים לבצע תנועות שונות ומורכבות. חבלות ודלקות במפרקים עשויות לגרום לכאבים עזים.

קרא עוד »
בלוג

שמרו על הגב שלכם

כאבי גב הם מסוג הכאב הנפוץ ביותר שאנו נוטים לחוות, אשר יכול להשפיע באופן ישיר על הרגשתנו, תחושתנו והתנהלותנו ברמה הכללית. הסיבות להיווצרותם של כאבים בגב עשויות להיות מגוונות מאוד, כאשר אחת מהן היא הופעתם של כאבים בגב הנגרמים כתוצאה מישיבה\יציבה לא נכונה.

קרא עוד »
בלוג

אל תקראו להם מגושמים, על סרבול מוטורי אצל ילדים

סרבול מוטורי (Developmental Coordination Disorder ובקיצור – DCD), הוא לקות תנועתית הנגרמת מגיל ינקות ומקורה הוא במערכת העצבים. על פי רוב, הסרבול המוטורי יאובחן על ידי רופאים התפתחותיים, בד"כ לאחר שהורים לילדים מזהים אצלם לראשונה קשיים מוטוריים.

קרא עוד »
בלוג

צעד אחר צעד

החל מרגע הלידה המיוחל, הורים טריים זוכים לחוות אינספור רגעים מרגשים – ככל שהתינוק שלהם הולך ומתפתח. שלב אחר שלב, התינוקות גדלים ומתחילים לפתח יכולות דיבור, תנועה והתנהגות.

קרא עוד »
בלוג

פיזיותרפיה התפתחותית – למי היא נועדה ומה הם תפקידיה?

פיזיותרפיה התפתחותית היא תחום טיפול מאוד ספציפי שנועד לטפל בפגים, פעוטות וילדים אשר סובלים מליקוי מוטורי כלשהו. אלו יכולים להיות למשל, פגים עם איחור התפתחותי ביכולות תנועתיות וגם ילדים הסובלים מקשיי תנועה מינוריים.

קרא עוד »
בלוג

להתקדם תוך כדי תנועה

יכולת הזחילה אצל תינוקות היא אחת מאבני הדרך המרכזיים בתהליך התפתחותם. בדרך כלל, התקופה שבה הם מתחילים לזחול לראשונה, היא בטווח הגילאים שבין 7-10 חודשים. לראשונה בחייהם, התינוקות חשים את המרחב בו הם נמצאים והתנועה מאפשרת להם להפעיל את עצמם בהתאם לסביבה.

קרא עוד »